Рекомендованi eкскурсії та тури
01 Від «напою життя» до орла
02 Дотик на удачу
03 Прогулянка проспектом Свободи
04 Рейками трамваю № 7
05 Шляхами Львівських привидів
06 Маловідомі пам`ятки, польський Львів (Львовом на авто)

Домініканський собор

Ви знаходитесь на площі Музейній, 1. Перед вами одна з найвеличніших пам’яток архітектури Львова – Домініканський собор.

Домініканський собор, який тепер називається церквою Святої Євхаристії – пам’ятка пізнього бароко з дуже оригінальним оздобленням.

Домініканський монастир було засновано ще в XIII ст. на прохання дружини князя Лева, Констанції, яка була католичкою. Від XV і до середини XVIII століття тут стояв костел в готичному стилі. Найймовірніше, схема костелу належить домініканцю-мандрівнику Мартіну Груневергу. Саме з цим костелом пов’язана досить цікава історія. На площі перед костелом у XVI ст. розгорілася справжня війна за наречену та почалися справжні військові дії. Під час цих подій місто буквально завмерло на кілька тижнів.

Згодом костел було розібрано через аварійний стан, натомість спорудили новий храм, дещо схожий до костелу святого Карла у Відні. Всередині храму низка надгробків, найцінніший з яких – надгробок графині Дунін-Борковської роботи всесвітньовідомого данського скульптора Бертеля Торвальдсена. Свого часу у храмі було поховано багато відомих осіб: Александер Сенявський, Якуб Потоцький, Францішек Устрицький.

Багато храмів Львова оповиті таємницями та містикою. Не є винятком і Домініканський собор. Згідно зі свідченнями численних нічних охоронців, більшість із яких звільнялася після першого ж чергування, рівно опівночі тут починають коїтися неймовірні речі. У порожньому темному соборі відбуваються голосні відправи, а хороша акустика приміщення посилює звуки співу потойбічного хору. Подібні явища спостерігають у храмі останні кілька десятиліть, відтоді як були виявлені та розчищені підземелля храмового комплексу. Кажуть, що саме звідти являється винуватець усіх нічних неподобств – привид монаха-домініканця, котрий час від часу трапляється на очі наляканим нічним охоронцям.

Правда це, чи вигадка – невідомо. Єдиний спосіб переконатися у цьому – відвідати легендарний храм особисто.

comments powered by HyperComments